FOTOĞRAFLARINIZIN ARKA PLANINI ONLINE OLARAK DEĞİŞTİRİN

FOTOĞRAFLARINIZIN ARKA PLANINI ONLINE OLARAK DEĞİŞTİRİN

çiçek web sayfası

 

Bugün size harika bir internet sayfasından bahsetmek istiyorum. Hani fotoğraflarınızın bazen arka fonlarını değiştirmek istersiniz. Dekupasyon dediğimiz bu işlem iyi bir photoshop bilgisi gerektirir. Oysa bu işlemi artık bir web sayfası üzerinden yapmak bir mouse tıklatmak kadar kolay. Ayrıntılar için hemen bu yazının devamına bir göz atın

Dediğim gibi zaman zaman fotoğrafımızdaki bir objeyle arka fonu ayırma ihtiyacı doğar. Bu bazen arka plandaki bir takım gereksiz görüntülerden kaynaklanabileceği gibi çektiğiniz objeyi mesela çocuğunuzu ön plana çıkarma ihtiyacından da kaynaklanabilir. Başarılı bir dekupasyon işlemi yaparsanız çocuğunuzun vesikalık fotoğraflarını çekebilir veya eşe dosta profesyonel tadında nişan düğün fotoğrafları hediye edebilirsiniz. Normal şartlarda bu dekupasyon işlemi photoshop aracılığıyla yapılan tenik bilgi ve maharet isteyen bir işti. Ama bizim gibileri düşünen http://clippingmagic.com/ sitesi bu işlemi bir mouse tıklaması kadar basitleştirmiş. Anasayfaya geldikten sonra fotoğrafınızı DRAG AND DROP yazan bölgeye mouse ile sürükleyip bırakın. Fotoğrafınız sisteme yüklenecek. Ben bugün bu işlem için aşağıdaki fotoğrafı kullandım

2008_0718ayvalık0030

 

Bu fotoğrafın arka planı hoşuma gitmiyordu. Fotoğraf yüklendikten sonra en üstteki fotoğrafta olduğu gibi fotoğrafta kalacak bölgeyi (benim fotoğrafımda çiçek) YEŞİL ARTI tuşuna tıkladıktan sonra çizdim. En üstteki fotoğrafta dikkat ettiğiniz üzere öyle sınırları ayrıntılı belirtmenize gerek yok kabaca ortadan bir yeşil çizgi yeterli. Daha sonra KIRMIZI EKSİ tuşuna tıklayın ve arkada silinecek bölgeyi kabaca çizin. Fotoğrafınızın direk ayrıldığını göreceksiniz. Eğer bazı bölgeler tam ayrılmadıysa  ARTI BÜYÜTEÇ tuşuyla zoom yapın ve silinmesini istediğiniz yerleri gene kırmızıyla işaretlayin. İşlem bittiğinde fotoğrafınızı DOWNLOAD tuşuyla kaydedin. Hepsi bu kadar.

Ben bu sayfanın çok işinize yarayacağını düşünüyorum. Profesyonele yakın sonuçlar elde edilebiliyor. Fotoğrafları büyütüp ayrıntılarla biraz daha uğraşırsanız sonuç o kadar tatmin edici oluyor. İşin en güzel yanı sonuçta elde ettiğiniz fotoğraf orjinal boyutunda ve herhangi bir reklam yazısı içermiyor.

çiçek son

 

                                           Bu da fotoğrafımızın son hali.

ARKA PLANA FON EKLEME

Elde ettiğiniz fotoğrafın arka planını değiştirmek için ben Photoshop programını kullandım. Bunun için fotoğrafı pthoshop programında açtıktan sonra üstteki menüden LAYER>NEW LAYER yapıp yeni bir layer açtım. Arka fon için düşündüğüm fotoğrafı bu yeni layerin üzerine götürüp bıraktım (ekranın sağ tarafında o layerleri görüyorsunuz). Daha sonra şimdi sağ tarafta layer bölümünde küçük dikdörtgenler halinde sizin fotoğrafınız ve arka fonunuz gözüküyor. Bu dikdörtgenlerin yerini öouse yardımıyla değiştirin ve fon altta fotoğraf üstte olsun. hepsi bu kadar. Fonun boyutları fotoğrafa uymuyorsa sağından solundan çekiştirerek genişletebilirsiniz.

Eğer photoshop yoksa windows’un PAİNT programında fotoğrafı açıp arkasını düz bir renk yapabilirsiniz. Eğer PHOTOSCAPE programınız varsa RESİM BİRLEŞTİRME seçeneğinden de aynı şekilde tek renk yapabilirsiniz

ÖNEMLİ NOT: ARKADAŞLAR YUKARIDA SİZE TANITIMINI YAPTIĞIM clippingmagic.com sitesi  20.4.2014 TARİHİNDEN SONRA ÜCRETSİZ OLAN BU HİZMETİNİ ÜCRETLİ HALE GETİRMİŞTİR.

30 comments on “FOTOĞRAFLARINIZIN ARKA PLANINI ONLINE OLARAK DEĞİŞTİRİN
 1. nnn ddd dedi ki:

  çok güzel olmuş. tebrikler

 2. derya dedi ki:

  arkasını silebildim de devamını yapamadım :(((

 3. Muro dedi ki:

  Ben herşeyi tam olarak yaptım ama indirme kısmına gelince üyelik felan istiyoo

 4. berat dedi ki:

  Downloada Basıyorum Karşıma Kredili Falan Çıktı Ne Yapmam Lazım Bilen Var mı?

 5. gokhan dedi ki:

  Selam Aleykum hocam bizimle bu şekil anlatımlı paylaştığın için tşk ederim emeğenine sağlık.

 6. Murat dedi ki:

  Aynı işlemi ben basit olarak power pointte yapıyorum.
  Merak ediyorsanız detaylı olarak anlatırım.
  Saygılarımla…

 7. sngl dedi ki:

  ya indirirken para felan istiyo ne yapmam gerekir

 8. Hayat dedi ki:

  Abi bana duzenlermisin resim atsam

 9. Kadir dedi ki:

  Herşey Para Olmuş Yazık Bunlara Ömer Abi Ya :/ O Kadar Özenip Yapmştm Halbuki

 10. Mert dedi ki:

  Office Power Point dede bu özellik var

 11. Seda dedi ki:

  Deneyelim

 12. Muhammet Arman dedi ki:

  clippingmagic.com sitesi gibi bir site var mı baska ücretsiz olan bildiğiniz ??

 13. ömer faruk dedi ki:

  çok kolay bir yöntemi var hem de power point den yapılıyor.
  şöyle anlatayım.
  power point i açın . sonra resminizi atın power pointe
  sonra sağ üstte BİÇİM diye bir yazı var
  oraya basın sonra sol üstte arka plan gibi bir şey yazıyor gerisi kolay

 14. GÖKHAN dedi ki:

  PRTSCR TUŞUNA BASIN PAİNTE YAPIŞTIRIM ANA EKRANI ORDAN KIRP DİYİP ALIN

 15. Sude dedi ki:

  phosothop un sizde indirme linki varmı?

 16. murad arslan dedi ki:

  evet güzel bir uygulama ama sonuçları kaydettirmiyor..

 17. berkay dedi ki:

  edit:arkadaşlar son resmi tekbir pencerede büyütebildiğiniz kadar büyütüp ekran görüntüsü alın sonrada paintte size lazım olan kısmı kırpın.aynı kalitede çıkıyor.
  1.5 saatimi heba edemezdim 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir